سطح سنج

سطح سنج

شرکت مهاتک موفق به تولید 3 نوع سطح سنج لحظه ای با فناوری روز دنیا با دانش مهندسین ایرانی شده است. این سطح سنج ها که با سنسورهای مختلف مکانیکی ، لیزری و فراصوت ارائه میشوند ، قابلیتها و توانایی های گوناگونی دارند.

 

سطح سنج الکترومکانیکی:سطح سنج الکترومکانیک

دماسنج الکترومکانیکی در واقع یک سطح سنج تاخیری است که با توجه به درخواست کاربر اقدام به اندازه گیری ارتفاع ذخیره سازی کرده ونتیجه پس از مدت زمان کوتاه به کاربر اعلام می گردد.

 

سطح سنج فراصوت:

این نوع سطح سنج با سنسورهای مختلف در فضای بالا سیلو نصب شده و قابلیت اندازه گیری دقیق ارتفاع ذخیره سازی و محاسبه دقیق حجم و وزن غلات را دارد از آنجا که سیستم فراصوت با سنسورهای خاص نصب میشود معمولا هزینه این تجهیزات نسبت به انواع دیگر سطح سنج بالاتر بوده و هم چنین محدودیتهایی نیز دارند از جمله حداکثر ارتفاع آن میتوان اشاره کرد.

سطح سنج لیزری:

این نوع سطح سنج دقیق ترین سطح سنج موجوداست که با توجه به نوع عملکرد آن از هزینه های معقول و   سطح سنج لیزری امکانات منحصربه فرد برخوردار است.

سطح سنج لیزری که با دو نوع لیزر فسفر و کربن کارمیکند،می تواند دقیق ترین محاسبات، میزان سطح ذخیره   سازی و نیز جم و وزن غله موجود را نمایش دهد. یکی از مهم ترین مزایای سنسورهای لیزری آن است که می   توان آنها را برای هر نوع مخزن مایعات و جامدات مورد استفاده قرار داد.

 

 

 

 

مطالعه سیستم های سنجش دما و رطوبت