دما سنج

دما سنج

دستگاه کنترل دما به کمک کابل های کنترل دما که مجهز به سنسورهای دما و رطوبت است،این امکان فراهم شده است که دما و رطوبت محصول در ارتفاعات مختلف سیلو اندازه گیری و در مانیتور سرور مرکزی قابل مشاهده باشد. 
از آنجا که نگهداری و جمع آوری دانه های غلات امری بسیار مهم می باشد اندازه گیری دما و رطوبت و محل نگهداری آنها بسیار مهم است.
زیرا پس از جمع آوری غلات دمای دانه های غلات با لا می   باشد و شرایط را برای رشد و پرورش حشرات و فعالیتهای بیولوژیکی مناسب میسازدمانیتورینگ دمای سیلو
از این رو دیتالاگر دما سنج مهاتک کمک بسیار بزرگی در اندازه گیری دمای سیلو به سیلوداران گرامی کرده است تا به راحتی بتوانند دما را در تمامی نقاط سیلو اندازه گیری کنند. 

از آنجا که نگهداری و جمع آوری دانه های غلات امری بسیار مهم می باشد اندازه گیری دما و رطوبت و محل نگهداری آنها بسیار مهم است.
زیرا پس از جمع آوری غلات دمای دانه های غلات با لا می   باشد و شرایط را برای رشد و پرورش حشرات و فعالیتهای بیولوژیکی مناسب میسازد
از اینرو سیستم یکپارچه مانیتورینگ مهاتک کمک بسیار بزرگی در اندازه گیری دمای سیلو به سیلوداران گرامی کرده است تا به راحتی بتوانند دما را در تمامی نقاط سیلو اندازه گیری کنند. 
سیستم مانیتورینگ دما متشکل از حسگرهای دما و رطوبت بر روی کریر دما یک دستگاه مرکزی برای هرسیلو مرتبط کننده سیلو از طریق شبکه ارتباطی بین آنها و دستگاه ارسال اطلاعات به سرور می باشد در این سیستم اطلاعات دمای سیلو توسط حسگرهای دیجیتالی دما و رطوبت اندازه گیری شده و با کابلهای کریر دما به یونیت پردازش مستقر در بالای سیلو از طریق
(TXIP)ارسال می شود
سیستم دما سنج مهاتگ قادر به ترسیم نمودار کلی وضعیت دمای سیلو ب صورت آنلاین یا در بازه های زمانی قابل تعریف می باشد.

 

معرفی جزئیات فنی پروژه:

1. قابلیت تعریف حداکثر 12 خط عمودی برای کنترل دمای سیلو هر خط حداقل 3 و حداکثر 8سنسور و هر سیلو حداقل 1 خط عمودی
2. قابلیت تعریف حداکثر120 عدد سنسور در یک سیلو با پروتکل پردازش هوشمند دما ورطوبت داخل و بیرون
3. دارای بوق هشدار وسیستم ارسال پیامک جهت اعلام وضعیت دمای غیر مجاز و یا ارسال خط های موجود در سیستم

 

اطلاعات سخت افزاری سیستم مانیتورینگ هوشمند سیلو (مهاتک):

1. لوله های محافظ سنسورها برای جلوگیری از تماس مستقیم با غلات و کاهش احتمال خرابی سنسور در اثر ضربه و فشار
2. مانیتور مخصوص که در صورت درخواست مشتری درپایین هر سیلو نصب شده و حداکثر دمای داخل سیلو را نمایش می دهد
3. نرم افزار هوشمند مانیتورینگ دما سیلو(مهاتک) که به صورت تحت وب بوده و برروی سرور اصلی در محل مورد نظر نصب میشود.